Чому нема бажання займатися сексом?

chomu-nema-bagannja-zajymatusja-seksom

Не хочеться сексу? Почитайте свою історію хвороби! Лікарі попереджають: ряд хвороб можуть надовго позбавити радощів інтимного життя. Навіть прописане лікарем лікування здатне перетворити чоловіка на сексуального "слабака", а жінку - зробити фригідною.

Грай, гормон!

І у сильної, і у прекрасної статі основним є гормон бажання - це тестостерон, який переважно виробляється у чоловіків яєчками, а у жінок - яєчниками. Природно, через проблеми саме з цим важливим елементом і з'являються постільні "осічки".

Звичайно, у кожного кількість тестостерону різна від народження, при цьому, у чоловіків його більше. Лікарі-сексологи жартують, що саме цей гормон відрізняє сильну стать від жінок. Так, він відповідає не тільки за серцево-судинну систему, а й за концентрацію уваги, емоційний стан, тонус м'язів. У чоловіків рівень цього помічника сексуальності поступово знижується, зазвичай на один-два відсотки в рік. Для представників сильної статі ці коливання практично непомітні.

У принципі, єдине, що сильно і швидко б'є з цього гормону у практично здорових людей - це ожиріння, а також взагалі будь-які коливання ваги від 20 кіло як у велику, так і в меншу сторону.

Шкодить тестостерону і зловживання спиртним. У маленьких дозах алкоголь стимулює бажання, але у великих пригнічує і потяг, і ерекцію. За підрахунками наркологів, 80 відсотків алкашів втрачають бажання і здатність до інтиму. Існує навіть термін "алкогольний гіпогонадизм", коли яєчка зменшуються в розмірах.

Ознаки падіння тестостерону досить явні: чоловік стає примхливим, дратівливим, зовсім як жінка в період ПМС. Йому постійно хочеться спати, пропадає бажання займатися спортом, починає "тягнути" серце, з'являється швидка стомлюваність.

У жінок тестостерон коливається в залежності від менструального циклу. Природно, впливають на нього і пологи, і менопаузи. Так, під час місячних і до декількох місяців після пологів бажання сексу, звичайно практично повністю зникає.

У жінок у "пропажі" тестостерону звичайно винні протизаплідні таблетки або інші гормональні препарати, які прописуються, в тому числі, в косметичних цілях, наприклад, для лікування вугрової висипки.

Як підрахували американські дослідники, у тих дам, які постійно користуються оральними контрацептивами, рівень тестостерону в чотири рази нижче норми, і найприкріше, що навіть після скасування пігулок він не повертається до колишніх значень. Самопочуття жінок, які страждають недоліком тестостерону, теж відрізняється від звичного. Вони, як і чоловіки, стають плаксивими, млявими, знижується концентрація уваги, і, природно, секс перестає бути в радість. Зменшується кількість піхвової мастила, "змазується" оргазм.

Хворобливе задоволення

Якби причини проблем з лібідо крилися тільки в рівні гормонів, вирішити їх було б простіше простого. Проте є купа хвороб, які з не меншим успіхом вбивають бажання, притому, не всі вони відносяться до хворих статевої системи. У чоловіків це

- Обструктивна хвороба легень, бронхіальна астма,

- Ішемічна хвороба серця,

- Артеріальна гіпертонія,

- Ниркова недостатність,

- Виразка шлунка,

- Артрит,

- Цукровий діабет,

- Цироз печінки,

- Простатит і аденома простати.

Особливо згубний вплив на бажання надають артрит, хвороби серця і діабет. Приблизно половина страждаючих артритом людей незадоволені своїми інтимними відносинами, так як біль у суглобах заважає їм віддаватися радощам сексу, коли і де заманеться. Страх перед болем заважає розслабитися і вбиває спонтанність, яка так важлива в інтимі. Лікарі радять пацієнтам з цією хворобою прогрівати суглоби перед постільними втіхами, наприклад, у ванній, і вибирати ті пози, в яких навантаження на хвору кінцівку мінімальна.

При діабеті причина проблем в інтимі не тільки в постійної втоми і слабості, але і в поразці нервів і кровоносних судин, що відповідають, у тому числі, і за потенцію. Діабетики стикаються з проблемою сексуальних розладів на 10-15 років раніше за решту чоловіків. Тому страждаючим цією хворобою лікарі рекомендують ряд препаратів, що сприяють ерекції, в тому числі, спеціальні кільця-насадки на член для поліпшення ерекції, вакуумні помпи і таблетки.

Інфаркт викликає у людей справжню фобію сексу. "Сердечники" намагаються уникати будь-яких навантажень, побоюючись, що організм не витримає. Тим не менш, лікарі рекомендують 80 відсоткам таких пацієнтів не стриманість, а помірні навантаження. Для чоловіка важливо не "зациклитися" на своїх відчуттях, що неминуче викличе занепокоєння. Недарма в перший півроку-рік після операції на серці у багатьох пацієнтів починаються "осічки" на зразок передчасної еякуляції або недостатньої ерекції, але це зазвичай носить психологічний характер.

У жінок список захворювань теж значний:

- Анемія,

- Діабет,

- Захворювання серцево-судинної системи,

- Гіпотиреоз (недолік гормонів щитовидної залози),

- Молочниця,

- Інфекції сечових шляхів.

Страждають на діабет жінки відчувають не менше незручностей в ліжку, ніж чоловіки. Лікарі підрахували, що 18 відсотків жінок з діабетом I типу і 42 відсотки з діабетом II типу мають ті чи інші сексуальні проблеми. Зазвичай у них зменшується кількість мастила, чутливість і пропадає бажання сексу. Зазвичай таким пацієнткам прописують вагінальні любриканти і пропонують пробувати ті види сексу, під час яких чоловік може додатково стимулювати подругу. Хвороби сечостатевої системи - цистит (запалення сечового міхура), уретрит (запалення сечівника) і пієлонефрит (запалення ниркових мисок)- зазвичай мають хронічні форми.

Природно, що супроводжує їх хворобливе і часте сечовипускання, болі над лобком і в животі здатні отруїти дамі радість сексу. Невпевненість у собі і втрата чутливості - ось основні причини відсутності бажання до інтиму при цих недугах. Лікарі радять таким пацієнткам утримуватися від сексу до тих пір, поки не буде вилікувано гостре запалення, так як інтим викликає загострення хвороби. У всякому разі, партнерам рекомендується охоронятися, щоб інфекція не передалася і чоловікові.

У цілому різке зниження бажання викликають всі хвороби, які супроводжуються хронічними болями. Природно, що все це не сприяє потягу, оскільки в організмі підвищений вміст стресового гормону кортизолу. Особливо не до сексу пацієнтам, що перенесли хірургічне втручання. Лікарі відзначають, що після операції у деяких людей з'являється відчуття крихкості і уразливості, і людина, швидше, потребує емоційної підтримки та піклування, ніж в плотських задоволеннях. А ось, наприклад, переломи кінцівок, удари і навіть опіки сприяють підвищенню лібідо: організм прагне інтиму, так як виділяються під час сексу гормони мають знеболюючу дію, повідомляє Експрес-газета.

До речі

Медичні препарати теж можуть знизити потяг. Притому, не завжди це залежить від дозування - іноді навіть систематичний прийом ліків у невеликих дозах здатен надовго вбити бажання.


Шкодять сексуальності пігулки:

1. використовуються при підвищеному артеріальному тиску

2. сечогінні

3. що впливають на серце, в тому числі, антиаритмічні препарати

4. що впливають на центральну нервову систему:

- Антидепресанти

- Снодійні

- Амфетаміни

5. впливають на шлунково-кишковий тракт

6. ліки від діабету.

Коментувати

Імя *

E-mail *

Веб-сайт

Коментар *