все про сир

vse-pro-sur

Історія винаходу сиру

Прадавня легенда оповідає про першовідкривача сиру, простого чабана, який, відправляючись на далекі пасовиська і запасаючи провізію, залив у мішечок із овечого шлунка молоко. Під впливом теплих променів сонця, ензимів і збивання у такт рухів чабана сталося справжнє диво - молоко перетворилося на сир.

Цікаві факти про сир

"Сир сильний, поживний, горячить... . Сильний - тому що дуже близько стоїть до породження; поживний - тому що являє собою залишок з найбільш м'ясистої частини молока; горячить - тому що жирний... "

Гіппократ


Сир є одним із найцінніших продуктів харчування.

Він містить майже всі необхідні для організму людини речовини у легкозасвоюваній формі. Засвоюваність білків сиру складає 95 %, жирів - 96 % і вуглеводів - 97 %.

Сир також має високий вміст кальцію і фосфору, необхідних як для організму, що росте, так і для дорослих людей. У 100 г сиру зосереджено добову норму кальцію і близько третини добової норми фосфору. 30 г Емменталю, 45 г Рокфору або 80 г Камамберу містять таку ж кількість кальцію, як і 850 г капусти або 1 кг апельсинів.

Сир практично повністю перетравлюється. Вже під час його визрівання відбуваються процеси, близькі до тих, що проходять у травній системі людини.

Класифікація сирів

Сири поділяються на чотири основні класи: тверді (російський, голландський, швейцарський тощо), напівтверді (рокфор, тощо), м'які (любительський, фета, брі, тощо) і розсольні (сулугуні, бринза, адигейський, тощо), плавлені сири

Тверді сири:

Знамениті представники: Емменталь, Едамер, Гауда, Чеддер, Пармезан, Грюйєр, Конте, Бофор М'які сири: свіжі та з пліснявою скоринкою:
Знамениті представники: Моцарелла, Фета, Маскарпоне Камамбер, Брі
Напівтверді сири:

Знамениті представники: Рокфор, Горгонзола, Данаблу, Фурм д'Амбер
Розсольні сири:

Знамениті представники:
Адигейський, Сулугуні, бринза
Плавлені сири:

Знамениті представники: бутербродні плавлені сири, сири для аперитиву, із добавками (горіхи, спеції, паприка)


Як купувати сир?

Обираючи твердий або напівтвердий сир, не беріть таких, що мають на поверхні маленькі крапельки вологи, і сирів із сухою, із тріщинками скоринкою. Не купуйте сир із запахом аміаку. Перевіряйте сири, загорнуті у папір. Також не беріть вологі та клейкі сири. Якщо можливо, спочатку спробуйте сир. Напівм'які і м'які сири повинні злегка пружинити від дотику і бути м'якими у центрі (або дуже м'якими, якщо Ви збираєтесь з'їсти сир відразу). Біла пухнаста скоринка повинна бути рівною за кольором і злегка вологою.

Перед подачею на стіл більшість сирів треба потримати при кімнатній температурі приблизно годину, тільки тоді вони набудуть свого істинного смаку та аромату. Білі сири - Рікотта і Домашній - треба їсти охолодженими. 

Чим сир твердіший, тим, як правило, він довше зберігається. Свіжі м'які сири треба з'їдати як можна скоріше. Більш тверді та сухі сири, як, наприклад, Чеддер, можуть зберігатися цілий місяць, якщо їх як слід загорнути. Тверді сири можуть лежати кілька місяців.

Зберігайте сири в холодильнику, щільно загорненими, щоб вони не висихали. Залишайте первинну обгортку або загорніть у вощений папір, фольгу або прозору плівку. Сир буде зберігатися довше, якщо обгортку міняти кожні кілька днів. 

Сири із сильним ароматом, такі, як Горгонзола, слід загорнути і покласти у ємність із кришкою, що щільно прилягає. 

Навіть якщо Ви слідуєте правилам зберігання, поверхня сиру може запліснявіти; тоді зріжте плісняву частину або зішкребіть плісняву. Сир знову можна їсти. Але запліснявілі м'які сири можна лише викинути, адже пліснява могла проникнути глибоко всередину.
Якщо сир висох у холодильнику, натріть його і використовуйте у приготуванні страв.
Тверді та напівтверді сири можна заморожувати і зберігати до 3-х місяців, якщо Ви їх щільно загорнете у водостійку плівку. Заморожений сир може втратити вологу і стати крихким - тоді використовуйте його у приготуванні страв.

Коментувати

Імя *

E-mail *

Веб-сайт

Коментар *